SAKO - управління відходами

 SAKO - управління відходами.











Суб'єкт: муніципальне підприємство
- збір, сотрування муніципальних відходів
- центри збору
- енергетична утилізація відходів
Контакти: sako@sako.cz
Компанія, що на 100 % належить місту Брно. З 1994 року займається питаннями поводження з відходами в місті Брно та ширшому регіоні (Південноморавський край, частково край Височина, Оломуцький край). Компанія працює у сфері запобігання утворенню відходів, роздільного збору, сортування, рекуперації енергії, а також займається подальшим матеріальним використанням відходів.
Компанія проводить екскурсії та освітні екологічні заходи.
Під час екскурсії можна дізнатись про освітній центр для відвідувачів, який також слугує простором для навчання мешканців міста з питань поводження з відходами з акцентом на запобігання утворенню відходів.
Також екскурсія включає:
- великий склад для збору відходів, де відходи окремо збираються від громадян і компаній, що працюють в Брно
- найсучаснішу автоматизовану сортувальну лінію для відокремлення різних видів відходів, які в подальшому переробляються у вторинну сировину для подальшого використання
- об'єкт з рекуперації енергії (сміттєспалювальний завод) з 2-ма лініями спалювання з річною потужністю 240 000 тонн змішаних побутових відходів, які використовуються для рекуперації енергії. Ця кількість орієнтовно відповідає обсягу неперероблених відходів, від приблизно 1,5 мільона жителів Моравії, які можна не захоронювати, а використовувати для отримання енергії.
З міста Брно це близько 75 000 тонн відходів на рік. З виробленої енергії місто Брно щорічно постачає близько 1 млн. ГДж тепла до центральної тепломережі, а також виробляється близько 45 000 МВт год/рік електроенергії.
Будівництво всієї системи поводження з відходами значною мірою фінансувалося за рахунок різних дотацій ЄС та інших надходжень, які були доступні Чехії ще в період до вступу Чехії в ЄС (тобто нинішнього статусу України, як країни-кандидата). Тож під час екскурсії можна ознайомитись з умовами отримання дотацій для подібних проєктів.













































































Comments

Popular posts from this blog

Протидія дезінформації та маніпуляціям - вікторина на платформі "Kahoot!"

Рекреаційно-краєзнавча поїздка на етнічний фестиваль "Балачки на рундуку".

"Чоловічий" бізнес з "жіночим" дотиком